מיקס אנאלוגי מול דיגיטלי

אני חייב לכם סליחה!!!
הרבה פעמים שאלו אותי מה ההבדל בין מיקס אנאלוגי לדיגיטלי ואמרתי שאני תמיד אגיע לאותה תוצאה, הדרך תהיה שונה אבל את התוצאה אני משיג. אני עשיתי את זה באופן טבעי והגעתי לתוצאה של אנאלוג בדיגיטל אבל כשראיתי עבודות של תלמידים שלי גיליתי שהם לא מצליחים ליצור את אותה תוצאה וכמוהם אנשים נוספים שחושבים שאפשר, ועל זה אני רוצה לבקש סליחה.
הבנתי שכדי ללמד אדם משהו שאתה עושה באופן טבעי עלייך להבין מה בדיוק אתה עושה שגורם לך ליצור את התוצאות שלך, וכאן התחיל המחקר…..
מיקס טוב נוצר כאשר מי שיוצר אותו יודע לעשות את הבחירות הנכונות. מיד עלתה השאלה: איך מלמדים אדם לעשות את הבחירות הנכונות?
כאן נתקעתי, חיפשתי בלי סוף את התשובה לשאלה מה יוצר את היכולת לבחור נכון וליצור תוצאה של מיקס אנאלוגי בדיגיטל?
אחרי חיפוש ארוך ובחינת ההבדלים בין תוצאות שמגיעות אליי לבין תוצאות שאני יוצר, הגעתי לתשובה.
היכולת לעשות את הבחירות הנכונות וליצור תוצאה מדויקת של מיקס אנאלוגי בדיגיטל נובעת מניסיון רב בעבודה באנאלוג. לא כל אדם יכול להוציא תוצאה של אנאלוג בדיגיטל וזאת הייתה הטעות שלי ועל זה אני מבקש את סליחתכם.

המסקנה של המחקר המאוד עמוק שעשיתי היא: שרק ניסיון רב ועמוק במיקסים אנאלוגים יכול לאפשר לך ליצור תוצאה של אנאלוג בדיגיטל !
הנה דוגמא אחת מיני רבות:
לפני תקופה הגיע אליי בחור ….. עם מיקס שנעשה ITB (In The Box) שזה דיגיטלי לחלוטין, ועם תקליט של Nicklebeck וביקש ממני שאגרום לו להישמע כמוהם. כמובן שהתקליט נעשה באנאלוג וכידוע אני עובד באולפן שלי ITB.
זה שיר מהתקליט שהשתמשנו כרפרנס…… http://www.youtube.com/watch?v=sBw9e7rgs9A

זה המיקס שעישיתי לבחור…לחץ על הכפתור למטה

(כמובן שזה נשמע אחרת לפני שהוא הגיע)

אני פוגש הרבה מאוד מצבים כאלה ולכן חשוב לי להדגיש את העובדה המאוד חשובה הזאת.
נכון שהיום אין הרבה כסף בתעשייה ואמנים נאבקים בכל דרך כדי להשיג תקציבים וליצור את היצירה שלהם ולהוציא אותה בדרך האופטימאלית ביותר, אבל אם חוסכים במיקס, אז יוצרים תוצאות שדורשות עבודה רבה של תיקונים שעולים כסף וחבל!!!
אל תעשו מיקסים בדיגיטל אם אין לכם ניסיון באנאלוג ואם אתם לא בטוחים במאה אחוז, שאתם יודעים לעשות את הבחירות הנכונות!!!