טלפון - 054-4200311 מייל mixfarm@gmail.com
מומחה בתחום המיקס והסאונד

מיקס – שחר והתבלינים.

Project Description

התבלינים (ידועים בעבר גם בתור שחר והתבלינים) היא להקת רוק ישראלית שנוסדה בשנות ה-2000 המוקדמות בעיר אילת ומאז העבירה את עיקר פעילותה לת”א והסביבה. הלהקה, שהתחילה בתור להקת קאברים, צברה קהל ברחבי הארץ לאחר הוצאת אלבום הבכורה שלהם הנושא את שמם והצלחת הסינגל “אין סוף” במצעדים בתוכניות הרדיו בארץ.

שם הלהקה התחיל כבדיחה פנימית של חברי הלהקה, כיוון שבחזרות הראשונות מתופף הלהקה, ליאור לוי, ניגן על קופסאות שימורים ותבלינים, בגלל חוסר בחלקים במערכת התופים שלו. מאוחר יותר הבינו שהשם הזה משקף את ההבדלים בין חברי הלהקה, שבאים מרקעים שונים, אופי מוזיקלי שונה וכל אחד מוסיף את הצבע והתבלין שלו. הסולן – שחר נהרי נוהג להתפשט על הבמה לעומת רועי לביא – גיטריסט וכותב הטקסטים העיקרי, חוזר בתשובה שעולה לבמה עם כיפה וציציות. גיל דקל, הבאסיסט, ודור אלגזי (גיטרה מובילה) מגיעים מרקע של ג’אז ופרוגרסיב רוק. המוזיקה של הלהקה משלבת בתוכה סגנונות רבים כגון ג’אז, פאנק, היפ הופ ועוד.
הלהקה התחילה את דרכה בתחילת שנות ה-2000, בתור להקת קאברים בעיר אילת ובנתה לעצמה קהל מעריצים מקומי. למרות שרק גיל דקל (באס) ודור אלגזי (גיטרה מובילה) הם אילתים מקוריים, רועי לביא (במקור מפתח תקווה), שחר נהרי (במקור מתל אביב) וליאור לוי (במקור מהקריות) גרו שנים רבות באילת, והלהקה נחשבת באילת ל”להקת הבית” של העיר וזוכה לתמיכה רבה מאוד. במהלך השנים התחלפו החברים בלהקה, והתחילו לעבוד על חומר מקורי ולנסות אותו בהופעות ברחבי העיר. קהל המעריצים של הלהקה הלך וגדל, יחד עם כמות החומר המקורי, ואחרי מספר נסיונות להיכנס לפלייליסט של תחנות הרדיו בארץ, וקליפ לערוץ 24, החליטו חברי הלהקה לעבור לת”א, להופיע ברחבי הארץ ולעבוד על אלבום. בין היתר הופיעה הלהקה בתור חימום ללהקת משינה, בפסטיבל ניצנים, סלקום ווליום ועוד.
בשנת 2008, אחרי עבודה של מספר שנים, יצא אלבום הבכורה של הלהקה – “התבלינים”. האלבום זכה לביקורות חיוביות בעיתונים בישראל ובתחנות הרדיו. הסינגלים מהאלבום “עדיף וכדאי”, “אין סוף” והמוצלח ביותר – “נמאס לי ממך” (מקום שישי בפלייליסט גלגלצ), זכו להשמעות רבות בתחנות הרדיו, כמו גם בערוץ מוסיקה 24.
לאחר צאת האלבום, שוחרר הסינגל “הצד הטוב של החיים”, שכנראה יופיע באלבום השני. במקביל המשיכה הלהקה בהופעות רבות ברחבי הארץ, כשבין השירים המוכרים הם מנסים גם שירים חדשים שיכללו באלבום נוסף בעתיד.
בשנת 2010, עם התקרבותו לדת, עזב רועי לביא, כותב הטקסטים העיקרי, את הלהקה. להופעות הצטרפו אורן ווקנין בגיטרה המלווה והוד מושונוב על הקלידים, אך גרעין הלהקה נשאר ללא שינוי, חוץ מעזיבתו של רועי. שינוי נוסף הוא החלפת מנהל הלהקה. הלהקה, שנוהלה בעבר על ידי ליאור מילר, מנוהלת כיום על ידי אורנה צרפתי (לשעבר מנהלת להקת היהודים). עם השינויים בהרכב הלהקה ממשיכה להופיע ברחבי הארץ, במקביל לאיסוף חומרים והקלטות של אלבום נוסף.
בשנת 2013 יצאה הלהקה לסיבוב הופעות חדש לקראת הוצאת הדיסק השני. עם עזיבתו של הבאסיסט גיל דקל לארצות הברית החליפו אייל מזיג מלהקת הדורבנים שהפיק ללהקה מוזיקלית את אלבומה הראשון והצטרף כחבר מהמניין. בהופעות הם מלווים בקלידים על ידי יקיר בן טוב מלהקת הקרטל. את הלהקה מנהל כיום דויד אפשטיין.
חברי הלהקה

 • שחר נהרי – שירה.
 • דור אלגזי – גיטרה ושירה.
 • אייל מזיג – גיטרה באס.
 • ליאור לוי – תופים.

חברי להקה לשעבר

 • רועי לביא – שירה, גיטרה, טקסטים ולחנים.
 • אורן מוגלי בוהדנה – גיטרה מובילה
 • גיל דקל – בס
 • הוד מושונוב – קלידים.

Project Details

 • Client שחר והתבלינים
 • Date January 25, 2014
 • Tags לקוחות מיקס - ישראל
Launch Project

Related Projects

Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...