טלפון - 054-4200311 מייל mixfarm@gmail.com
מומחה בתחום המיקס והסאונד

מיקס – הבילויים.

Project Description

“הבילויים” הוא אלבום הבכורה של להקת הבילויים, שהופק מוזיקלית על ידי הלהקה בשיתוף עם ברי סחרוף. האלבום יצא בשנת 2003 וגרף ביקורות חיוביות רבות‏. השירים הידועים ביותר באלבום הם “אוטו זבל”, “נפלא פה” ו”כשנפוליאון יכבוש את עכו”.

מרבית השירים באלבום הם בסגנון הקבוע של הבילויים – שילוב של רוק ומוסיקת כליזמר. למרות זאת, שירים רבים באלבום שואבים השראה ממגוון סגנונות מוסיקליים, כגון רוקבילי, רוק מתקדם, ג’אז, ואפילו מוסיקה מזרחית בשיר “מטבח אל יהוד”. הבילויים עושים שימוש במגוון רחב של כלי נגינה כמו יוקולילי, טרומבון וטובה.
מבחינה מילולית, האלבום “מתנדנד” בין רצינות להומור, ולגבי שירים מסוימים קשה לקבוע אם מדובר בשיר רציני או בשיר מצחיק. כמעט לכל השירים משותף הטון הביקורתי של הכתוב.
האלבום מכיל “משחקי מילים” רבים, וכן בפראפרזות על משפטים ידועים. למשל: “אני יורק לבאר שממנה אשתה גם מחר” כפרפרזה על “אל תירק לבאר שממנה אתה שותה”.
באלבום נעשה שימוש רב בהומופונים ו”כמעט הומופונים”: מילים שונות הנשמעות זהות או כמעט זהות. למשל “אוטו” ו”אותו” בשורה “אוטו זבל, אותו זבל כל חיי סביב היה” בשיר “אוטו זבל”, או “מטבוחה ילדונת, מה את בוכה” מתוך “מטבח אל יהוד”.
האלבום עוסק במגוון רחב מאוד של נושאים, ביניהם חייהם של דמויות בשולי החברה (עובדים תאילנדיים, בחורי ישיבה, אם חד הורית, ובעלי מסעדה ערביים). כמה מהשירים באלבום (“מטבח אל יהוד”, “שאול מופז” ו”נפלא פה”) הם שירים פוליטיים במובהק, ושנויים במחלוקת. במיוחד עורר ביקורת השיר “שאול מופז” המתאר את שאול מופז, הרמטכ”ל דאז, נוסע במזחלת ומחלק איברים קטועים של חיילים להוריהם.

Project Details

  • Client הבילויים
  • Date January 25, 2014
  • Tags לקוחות מיקס - ישראל
Launch Project

Related Projects

Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...