טלפון - 054-4200311 מייל mixfarm@gmail.com
מומחה בתחום המיקס והסאונד

מיקס – אורפנד לנד “המבול”.

Project Description

“המבול”, האלבום החדש של להקת Orphaned Land, הוא הראשון שלהם זה 7 שנים. זה אלבום מטאל מגוון ומתובלן היטב במגוון כלי נגינה ושפות (אנגלית, עברית, תימנית, לטינית, קצת ערבית וג’יבריש). ככל ששומעים את המבול יותר, הוא שוטף את הנפש מבפנים.

מדובר באלבום קונספט, המספר את הוורסיה של קובי פרחי (הסולן) ואלון מיסניקוב לסיפור המבול התנ”כי תוך כדי שילוב טקסטים מהתורה. “ותישחת הארץ לפני הבורא, ותימלא הארץ חמס” (בראשית, ו’ , י”א) הוא הפתיח לשיר Halo Die המכנס בתוכו את כל הרוח האורפנדית. אחרי המשפט התנ”כי קובי ממשיך בשירה נקייה שהופכת לגרואליינג עצבני, תוך כדי שילוב של מקצבי מטאל עם סולו גיטרה משתפך – שמסתיים בציטוט נוסף מפרשת המבול.

המבול הוא אולי אלבום המטאל החשוב ביותר שיצא בארץ. הוא מגדיר ומייסד תת-ז’אנר חדש בעולם המטאל – Progressive Middle Eastern Metal. זה מתבטא בכלי הנגינה המזרחיים המשולבים בשפע באלבום כגון בוזוקי, סאז, סיטאר וקאנון לצד ערבוב של שירת מקהלה (מקהלת מורן), הגרואליינג של קובי והציטוטים ממקורות דתיים.

“המבול” הוא אלבום הרבה יותר בוגר ומרגש ופחות אגרסיבי מ”סהרה” ו”אל נורא עלילה” מהמילניום הקודם. זה אלבום מורכב ומהוקצע, הנגינה מרגשת ומסמרת שיער, הגיטרה מלודית יותר והתוספת של עדן רבין על הקלידים סותמת המון חורים ומוסיפה צבע וחיים למוזיקה. אפשר להבין למה לקח להם 7 שנים לכתוב ולעצב את הצליל הנכון לאלבום האוריינטאל-דת’ מטאל המושלם.

מי שלא ממש מסתדר עם סגנון השירה האגרסיבי (הגרואליינג), יוכל למצוא באלבום גם שירי מטאל-מזרחי כמו A’salk בביצוע של שלומית לוי ו-וNora El Nora שנכתב במקור ע”י הרב שלמה שבזי ומוסיף לאווירת הקודש שבדיסק.

מומלץ בחום להשיג את המבול יחד עם דיסק הבונוס שלו – הופעת האנפלג מ-2003. הביצוע ל-Beloved Cry הוא הדבר הכי מצמרר שהנפיקה להקה ישראלית מאז “הקיץ האחרון” (באמת!) ובקלות יכול להשתלב במצעדים בארץ ובעולם. ככל ששומעים את המבול יותר הוא שוטף את הנפש מבפנים.

פורסם ב YNET  בידור

Project Details

  • Client אורפנד לנד המבול
  • Date January 25, 2014
  • Tags לקוחות מיקס - ישראל
Launch Project

Related Projects

Back to Top
Enter your Infotext or Widgets here...